FAQ

Wiemy, że przed tapetowaniem masz sporo pytań i wątpliwości

Sprawdź nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie rozwiejemy Twoich wątpliwości, napisz do nas lub zadzwoń.

Jakie mają Państwo doświadczenie w przyklejaniu tapet?

Tapetujemy od ponad 12 lat, położyliśmy ponad 45 650 rolek tapet i obsłużyliśmy ponad 6 446 klientów – o tapetowaniu wiemy wszystko.

Jak przygotować ścianę przed tapetowaniem?

Aby tapeta mogła idealnie przylegać, ściana musi być gładka, sucha, wolna od zanieczyszczeń i kurzu oraz wytrzymała. W tym celu należy usunąć starą tapetę, zaszpachlować ubytki i pęknięcia, a oczyszczone podłoże zagruntować. Cały proces zajmuje około dwóch dni, więc zwróć uwagę, aby zaplanować przygotowania odpowiednio wcześniej.

Jak długo schnie tapeta?

Proces schnięcia tapety, a tak dokładniej kleju do tapet, polega na odparowaniu wody. Standardowo zajmuje to 24 godziny, w skrajnych przypadkach do 72 godzin, w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczenia. Optymalne warunki do schnięcia to stała temperatura między 18 a 25 stopni Celsjusza, co jest szczególnie istotne w przypadku tapet papierowych lub na podłożu papierowym. W takich przypadkach wytapetowanego pomieszczenia nie należy ani wietrzyć, ani ogrzewać.

Czy prowadzicie sprzedaż tapet?

Nasza firma świadczy wyłącznie usługi tapetowania, ale chętnie polecimy kilka sprawdzonych sklepów zajmujących się sprzedażą tapet.

Czy powinienem kupić klej do tapet?

W cenę naszej usługi wliczamy profesjonalny klej do tapet firmy Masterline WALLFIX CONTRACT HEAVY. Jest on odpowiedni do wszystkich rodzajów tradycyjnych tapet papierowych, flizelinowych, tekstylnych oraz winylowych.

Czy klej, którego używacie, jest toksyczny?

Nie, do klejenia tapet używamy profesjonalnego, bezwonnego kleju Masterline WALLFIX CONTRACT HEAVY, który jest produkowany na bazie wysokiej jakości skrobi kukurydzianej. Klej ten uzyskał atest Państwowego Zakładu Higieny. Atest jest potwierdzeniem, że klej nie wpływa negatywnie ani na zdrowie, ani na środowisko.

Czy można spać w pomieszczeniu po jego wytapetowaniu?

Tak, ponieważ klej do tapet jest bezwonny i nie wpływa negatywnie na zdrowie. Trzeba jednak pamiętać, że podczas schnięcia tapety temperatura w pomieszczeniu powinna być stała, co oznacza, że wytapetowanego pomieszczenia nie powinno się ani wietrzyć, ani ogrzewać.

Czy po wykonaniu usługi tapetowania będę musiał zamówić usługę sprzątania?

W cenę naszej usługi wliczone jest również kompleksowe sprzątnięcie tapetowanego pomieszczenia, po naszym wyjściu od razu możesz cieszyć się swoim nowym wnętrzem.

Jaki jest koszt tapetowania?

Koszt tapetowania uzależniony jest od rodzaju przyklejanego materiału, rodzaju ścian i ewentualnych trudności (skosy, konieczność uwzględnienia kontaktów, kaloryferów, okien, drzwi i in.) oraz ich wysokości. Podstawowa stawka tapetowania przy standardowej wysokości i dla większości materiałów wynosi od 35 do 40 zł netto / m2. Na stronie z cennikiem znajdziesz prosty kalkulator, za pomocą którego obliczysz koszty tapetowania – wystarczy podać wymiary ścian. Aby uzyskać dokładną wycenę, zapraszamy do skorzystania z cennika lub do złożenia zapytania za pomocą formularza na naszej stronie.

Jak wyliczyć powierzchnię ściany do wytapetowania?

Aby wyliczyć powierzchnię, wystarczy pomnożyć wysokość przez szerokość ściany. Jeśli wysokość ściany wynosi 2,60 m a szerokość – 4,0 m, ​wystarczy wykonać działanie: 2,6 x 4,0 = 10,40. Powierzchnia naszej ściany to 10,40 m2. ​​Należy pamiętać, że powierzchnia okien i drzwi wliczana jest do powierzchni tapetowanej ściany, ponieważ podnoszą one poziom skomplikowania projektu i wydłużają czas wykonania usługi. Prostą ścianę bez okna tapetuje się szybciej i łatwiej, niż ścianę z oknem lub drzwiami.

Jak długo trzeba czekać na umówienie usługi tapetowania?

Nasz kalendarz jest zaplanowany zazwyczaj na około 5 do 10 dni roboczych do przodu. Jednak zawsze warto do nas zadzwonić. Być może okaże się, że właśnie zwolnił nam się termin lub będziemy mogli wykorzystać „okienko” pomiędzy zleceniami. Niezależnie od okoliczności, za każdym razem staramy się znaleźć najbliższy możliwy termin, żeby sprostać Twoim oczekiwaniom i wykonać usługę jak najszybciej.

Ile trwa przyklejenie tapety?

Czasy klejenia tapet różnią się, w zależności od rodzaju przyklejanego materiału. Raz przyklejamy tapety papierowe, innym razem flizelinowe, tekstylne, jedwabne, winylowe, fototapety… itd. Każdy z tych materiałów wymaga innej ilości czasu. Możemy jednak założyć, że przyklejenie 10-15 m2 tapety wraz z zabezpieczeniem pomieszczenia przed zabrudzeniem, rozmierzeniem tapety wg projektu, klejeniem oraz sprzątnięciem miejsca pracy zajmuje ok. 2 godzin.

Czy udzielają Państwo gwarancji na wykonaną pracę?

Tak, każda wykonana przez nas praca zakończona jest wystawieniem faktury VAT, co z kolei ściśle wiąże się z udzieleniem Państwu 12-miesięcznej gwarancji na wykonaną usługę.

5/5 - (22 głosów)

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Położymy dla Ciebie tapetę – skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin już dziś!

Skontaktuj się z nami
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. | Dowiedz się więcej
Zamknij